Zajímaví lidé
Lidi, kteří spolu zdánlivě nesouvisí, ale mají společné jedno - využívají principy modularity ve svém životě, myšlení, v práci.
Modularita je téma, kterému se věnujeme ve firmě KOMA (organizátor akce, lídr na trhu modulární výstavby v ČR) již řadu let. Za tu dobu jsme pochopili, že modulárně lze nejen vyrábět a stavět, ale také uvažovat. Modularitu lze aplikovat do různých oborů. Někteří používají modulární postupy, aniž by o tom věděli a uvažovali. Popularizace modularity pro nás hrála vždy velkou roli, tak jsme se rozhodli pozvat na jedno místo lidi stejně uvažující a hledající nové uvažování / podněty.
Je stále co objevovat. Rozšiřme si obzory.
Lidi, kteří spolu zdánlivě nesouvisí, ale mají společné jedno - využívají principy modularity ve svém životě, myšlení, v práci.
Každý vystupující je kapacita ve svém oboru. Díky vzájemnému sdílení vznikne zajímavý mix názorů a myšlenek. Sám Tomáš Šebek to nazval jako "bouře mozků", tak si to tady dovolíme použít.
Možná to zní jako klišé, ale modularita spojuje. Díky společnému tématu můžeme přijít na zajímavé myšlenky, které bychom sami nikdy nevymysleli.
Prostředí ovlivňuje to, jak se na místě cítíte. Proto jsme vybrali nově zrekonstruované prostory Univerzity Tomáše Bati a industriálně umělecký prostor KOMA MODULAR.
Nová věda?
Že by ještě něco nebylo objeveno?
Možná si říkáte, že zrovna vám nemá modularita co nabídnout. Přijeďte a přesvědčte se, že modularita je pro každého.
ex SpaceX, CTO Shipmonk
Téme: modularita ve vesmíru
Fotografka a sochař
Téma: Modularita v umění
Téma: Modularita v průmyslu
Inovátor a prezident platformy Inovato
Téma: modularita v myšlení a vzdělávání
architekt, co-founder CHKAU
Téma: modularita a architektura
předseda zahraniční sekce Hospodářské komory
bývalý diplomat
Téma: Modularita a svět
Digital Health Evangelist
Téma: modularita a humanita
CEO TIC Zlín
Téma: inovační strategie v regionu
Moderátor
Majitel společnosti KOMA MODULAR, vizionář a propagátor modularity v našem životě.
Přivítání a ranní kafíčko
Zahájení konference
Koncept modulárních letišť.
Modularita má své nezaměnitelné místo také v průmyslu a výrobě.
BARBORA ŠLAPETOVÁ je multimediální umělkyně, zabývající se obrazem jak malovaným, tak filmovým. Od roku 2008 reprezentuje NASA ve svých uměleckých projektech. Je nositelkou ceny DAAD na Akademie der Kunste v Berlíně /2000/ a ceny za nejlepší film na festivalu v Kjoto museu /2019/
Sochař LUKÁŠ RITTSTEIN je nositel cen Václava Chada a Jindřicha Chalupeckého za debutní výstavu v Národní galerii s názvem Od kuchyně k Saturnu /1999/. Mimo jiné vede sochařský ateliér na Pražské Akademii výtvarných umění. Jeho sochařský monument TOUR cestuje po světě a přistál třeba v Albertinu v Dráždanech nebo na Varkért bazár v Budapešti. Má množství realizací ve veřejném i soukromém prostoru.
Jejich společné výstavě ULTRA SUPER NATURAL v Centru současného umění DOX roku 2020 předcházely v tomto museu výstavy s názvy Manop poslední první 2009 a Všechno je jinak 2015. Spolu reprezentovali objemnými multimediálními plastikami Českou republiku na EXPO Shanghai 2010 a EXPO Milano 2015.
ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH těchto dvou českých umělců je propojený s přírodním Papuánským kmenem Yali Mek, kam se oba opakovaně vracejí (celkem 12x v letech 1997 - 2021) zkoumat očima umění raketový vstup posledních přírodních lidí do světa vrcholné globalizace. Za knihu Proč je noc Černá získali cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku v roce 2005.
Co nejde natočit si Bára nakreslila, rozanimovala a v KOMA Modular ve Vizovicích malbou, vystupující z oboustranného tvarovaného obrazu, diváka zabalila. Obraz se točí směrem vzhůru, aby se předváděl jako ocas samce rajky či krk vztyčené kobry, a nakonec se stal nebeskou klenbou. Malba, jeho konstrukce i Lukášovy sochy jsou složeny z dílů jako stavebnice, stejně tak, jako je stavba z modulů, aby se dalo svobodně pohybovat. Dílo je o propojení mužského a ženského světa, sochy s obrazem, ale i o propojení technického s přírodním. Popírá tradiční tvar katedrály tím, že stěny létají a jsou oboustranné.
David Pavlík zná svět technologických gigantů a také prostředí Silicon Valley. Začínal jako manažer pro technickou podporu v Microsoftu, poté si postupně prošel Amazonem, Netflixem nebo SpaceX. V roce 2018 se ale z USA vrátil do Brna a pomáhal v dalším růstu start-upu Kiwi.com.
Nyní je technologickým ředitelem české logistické společnosti Shipmonk.
Modulární architektura, se svým konceptem udržitelnosti, vyžaduje stále větší komplexnost návrhu, což je pro architekty výzvou k posunutí tématu a prostorových možností nad rámec využití klasických pravoúhlých modulů.
Ondřej Chybík prostřednictvím série společných projektů KOMA MODULAR a CHYBIK + KRISTOF přiblíží vývoj standardu a nově získané flexibility prefabrikovaných staveb.
Člen Československé asociace prefabrikace a modulární výstavby.
Profesof Ján Košturiak sa zaoberá podnikaním, inováciami a modularitu vníma ako spôsob zdieľania hodnoty, spolupráce a udržateľnosti. Je prezidentom sietě INOVATO, kterú ktorú tvoria úspešní podnikatelia, špičkoví odborníci, talentovaní mladí ľudia a skúsení experti z rôznych oborov trhu, ktorí vzájomne zdieľajú svoje know-how a zdroje v oblasti inovácií.
Společný autobus / vlastní vůz
Všichni vystupující + moderátor
V případě dobrého počasí proběhne venku.
Určitě všichni budeme plní dojmů. Zůstaňte a diskutujte!
500 Kč
Konference o modularitě je náš splněný sen, který chceme dostat mezi co nejvíce lidí. Zároveň si konferenci dáváme jako dárek k našemu 30. výročí založení firmy. Cena je symbolická, abyste s akcí opravdu počítali a měla ve vašem kalendáři plnohodnotné místo.
Pokud si konferenci nemůžeš dovolit, napiš na e-mail marie.schuller@koma-modular.cz pár vět, proč se chceš akce zúčastnit.
Konference na téma: Modularita v našem životě. Odborníci z různých oblastí, které spojují právě myšlenky o modularitě.